Alfa Romeo

Od inšpiratívnych cestných áut až po vozidlá, ktoré sú priaznivé pre Vašu peňaženku, Alfa Romeo má hrdú históriu zdieľania svojej vášne s každodennými vodičmi. Ak premýšľajte o Alfa Romeo, Vaša myseľ bude plná superlatív. Od svojho založenia v roku 1910 planchas de pelo buenas y economicas spoločnosť vytvorila vozidlá, ktoré prinášajú vzrušenie športového automobilu masám. Tu sú niektoré z míľnikov z posledných viac ako 100 rokov.

1910 – 1930
Spoločnosť Alfa Romeo bola založená, keď Cavalier Ugo Stella prevzal francúzsku automobilku na okraji mesta Miláno. V priebehu jedného roka bolo vozidlo 24 HP v závode premenené na účasť na vytrvalostnom závode Targa Florio. Do 20. rokov minulého storočia jeho autá dominovali na európskej scéne motošportu.

1931 – 1944
V 30. rokoch spoločnosť Alfa Romeo upevnila svoju reputáciu výrobcu automobilov inšpirovaných inováciou. Napríklad model 8C 2300 bol široko ocenený ako jeden z najlepších turnajových vozidiel na svete a zaznamenal pozoruhodný úspech v súťažiach ako je 24 hodín v Le Mans. Ale všetko sa zastavilo v roku 1944, keď letecký bombový útok zničil továreň a dočasne zastavil výrobu.

1946 – 1954
Akonáhle skončila druhá svetová vojna, produkcia pokračovala v závode spoločnosti Alfa. Bola to éra pokračujúceho športového úspechu, ako aj nové zameranie na vytvorenie dobre špecifikovaných a vizuálne ohromujúcich automobilov. A tak sa v roku 1954 narodila Giulietta: krásne auto, ktoré je k dispozícii ako kupé a kabriolet, ktoré skutočne ukradlo srdce stále prosperujúcej populácie Talianska.

1955 – 1970
Do roku 1961 išlo už 100 tisíc Giuliett cez výrobnú líniu spoločnosti Alfa a spoločnosť tak získala celosvetovú popularitu. Začiatok štýlových sedadiel Giulia v roku 1962 rozšíril zákaznícku základňu a do polovice 60. rokov sa objavili fanatici značky Alfa Romeo po celom svete a narodilo sa hnutie Alfisti.

1971 – 1990
Na začiatku 70. rokov Alfa Romeo zmenilo automobilový svet spustením modelu Alfasud. Jednalo sa o hatchback s pohonom predných kolies, ktorý ponúkal zážitok z jazdy v športovom automobile, ktorý doplnil jeho perfektný vzhľad. Oznámil príchod dnešných áut Alfa Romeo: praktické, každodenné autá, ktoré majú niečo iné ako bežné a vyzerajú skvele.

1991 – 2007

Ako sa blížilo 20. storočie, Alfa Romeo aktualizovalo svoju modelovú radu s autami, ktoré boli na špičke dizajnu. Alfa 155 prišla v roku 1992, a zabezpečil značke titul Talianska Superturismo a britský turnajový majstrovský titul v roku 1994. Medzi ďalšie významné udalosti patrí slávny Spider z roku 1995.

2007 – súčasnosť

Láska k Giuliette bola v roku 2010 oživená, a to v podobe krásneho päťdverového auta, ktoré ponúka praktickosť spolu s ostrým ovládaním a klasickým dobrým vzhľadom značky Alfa Romeo. Edícia bola spustená v roku 2012, približne 60 rokov po vzniku pôvodnej Giulietty. Vďaka nízkym prevádzkovým nákladom pre vodičov firemných vozidiel, s nízkymi emisiami CO2 a vynikajúcou úsporou paliva je to prirodzený nástupca pôvodného bestselleru spoločnosti Alfa. Toto vozidlo robí vlastníctvo auta Alfa Romeo cenovo dostupnejšie než kedykoľvek predtým, čím zabezpečuje, že vášnivý záujem o motoristiku je zdieľaný s novou generáciou. A rekordné Alfa 4C kupé, ktoré sa začalo vyrábať v roku 2013, potvrdilo povesť firmy v sektore výkonných automobilov. V roku 2016 nasledovala kabrioletová verzia 4C Spider, ktorá ponúka ešte väčšiu slobodu jazdy na voľnom priestranstve.